A vizet egy lábasban a sóval együtt felforraljuk, majd hagyjuk langyosra hűlni.
Az uborkát folyó víz alatt alaposan megmossuk, akár át is dörzsöljük. A tiszta uborka végeit levágjuk, és a végeket keresztbe bevágjuk.
Következhet az összeállítás. A tisztított, fertőtlenített befőttesüveg aljára egy réteg kaprot terítünk, megszórjuk pár gerezd tisztított fokhagymával, majd szépen elhelyezve berakunk egy réteg uborkát. Következhet még egy réteg kapor, fokhagyma és ismét uborka. Ezt addig ismételjük, amíg az üveg szinte teljesen tele nem lesz, a tetejére rakjuk a maradék kaprot és fokhagymát, majd felöntjük a langyos vízzel, a tetejét kovászoskenyér-szelettel zárjuk le, és tányért teszünk rá.
Az elkészült uborkát meleg, de nem napos helyre tesszük, 3-4 napig érleljük, naponta megnézzük. Ha a víz párolog, akkor pótoljuk, hogy a kenyér és az uborkák mindig víz alatt legyenek.
Az elkészült uborkákat kivesszük az üvegből, majd a levet leszűrjük, ezután visszahelyezzük az üvegbe, vagy egy zárható dobozba, és leöntjük a leszűrt lével, majd hűtőbe tesszük, hagyjuk lehűlni, és már fogyaszthatjuk is, nem lehet belőle eleget készíteni, de ha mégis maradna, készíthetünk belőle hideg kovászosuborka-levest, vagy akár ki is ránthatjuk.
Nézd meg videón is, hogyan készül a kovászos uborka:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.