Elkészítés: A libaszárnyakról lefejtjük a bőrt, a húst, és apró darabokra vágjuk. A csontokat eltesszük levesnek a fagyasztóba, az nem kell a ludaskásánkhoz.
A 2 fej hagymát apróra vágjuk, és az olajon szép világosbarnára, üvegesre pároljuk, majd hozzáadunk 2 gerezd tört fokhagymát és a libahúst. 1 dl fehérborral és annyi vízzel, hogy ellepje, felöntjük, sózzuk, ételízesítőt adunk hozzá, és fedő alatt pároljuk puhára, időnként kevergetve és vizet adagolva hozzá, ha szükséges.
Amikor már majdnem puha, apró kockákra felvágott sárgarépát és gombát adunk hozzá, és puhára pároljuk. A zsenge borsót csak az utolsó 4-5 percben keverjük hozzá, majd amikor a borsó is puha, átszedjük egy másik fazékba, egy olyanba, amiben majd össze tudjuk keverni a fűszerekkel és a többi hozzávalóval, és kis időre félretesszük.
A főzőlében megpároljuk a rizst, illetve öntünk hozzá még annyi vizet, amennyi a rizst 2x ellepi, sózzuk. Ha a főzőlé tetején sok a zsír, előbb szedjük le a javát, hogy ne legyen túl zsíros. Ha forrni kezd, 1-2 percig forraljuk, kevergetjük, majd az edényre pontosan illő fedő alatt gőzben hagyjuk puhulni a rizst kb. 10 percig. Ha nem elég puha, nem volt alatta elég víz, akkor még egy pici forró víz hozzáadásával pároljuk 5 percig.
A hajdinát külön készítjük el: kb. annyi sós vizet teszünk fel forrni, ami a hajdinát 2x lepi el. A hajdina gyorsan, kb. 7-10 perc alatt puha lesz, nem kell fedő sem. Leszűrjük, és hozzáadjuk a zöldséges libahúshoz, majd a rizst is hozzáadjuk. Ezután kóstoljuk meg, és fűszerezzük még egy kis sóval, ha kell, és szórjunk rá friss majoránnát, aprított petrezselyemzöldet, őrölt borsot és pici őrölt szerecsendiót.
Nem szükséges, de nem rontja el, ha megbolondítjuk egy picike kis őrölt szegfűszeggel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.