A resztelt májhoz az őzmájat feldaraboljuk. Egy nagy serpenyőben a hagymát az olajon megpároljuk, majd hozzáadjuk a májat. Magasabbra vesszük a hőmérsékletet és alaplét hozzáadva gyorsan megpirítjuk, amíg még puha, majd hozzáadjuk a pörköltalapot. Vigyázzunk, ki ne száradjon! A végén sózzuk, borsozzuk.
A knédlihez a langyos tejbe morzsoljuk bele az élesztőt, majd adjuk hozzá a cukrot és tegyük félre meleg helyre, amíg felfut. A lisztet, a sót és a tojást elkeverjük, hozzáadjuk a felfutott élesztőt és tésztát dagasztunk belőle. A langyos vizet közben lassan adagoljuk hozzá, amíg lágy tésztát nem kapunk. A zsemlekockákat a tésztához adjuk és tovább dagasztjuk. Amint elérte a megfelelő állagot, langyos helyen pihentetjük, amíg kb. a duplájára meg nem kel. Ezután 2 rudat formázunk belőle és rácsra téve, gőz fölött, 20-25 percig pároljuk.
Akinek gőzsütésre alkalmas sütője van, a megformázott rudakat tegye egy kevés olajjal megkent tepsire és 20 perc alatt gőzölje készre. Tálalásig konyharuhával fedjük le, tálaláskor pedig ujjnyi vastag szeletekre vágjuk. A mártás állagú pörköltalapot botmixerrel pürésítünk és tálaláskor a hús alá, a tányérra öntjük. Tálalhatjuk sütőben sült bébi póréhagymával vagy újhagymával.
Megjegyzés
Széchenyi Zsigmond a Monarchia időszakában a mileschaui rokonoknál sok időt eltöltött. Itt az akkor legerősebben ható cseh és osztrák konyha alapépítményére gondolva készültünk knédlivel a resztelt őzmájhoz. Fontos, hogy az őzmájról a hártyát és az inas, eres részeket levágjuk, majd ujjnyi vastag, nem túl vékony csíkokra szeleteljük, hogy sütés közben ne száradjon ki.
Recept/Fotó: Vida József - Segal Viktor: Sercegés és erdőzúgás erdei gasztrokalandkönyv.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.