Elkészítés: A hússzeletek mindkét oldalát megsózzuk, majd a finomra vágott rozmaringgal és a pépesre zúzott fokhagymával bedörzsöljük.
Egy nagy, magas peremű serpenyőben mérsékelt tűzön összeolvasztjuk az olajat a vaj 2/3 részével. Miután egymásba olvadtak, erősítünk a lángon, és megvárjuk, amíg a vaj-olaj keverék felforrósodik. A serpenyőbe beleteszünk annyi hússzeletet, amennyi kényelmesen belefér. A hússzeleteket mindkét oldalukon aranybarnára pirítjuk, aztán kiemeljük és félretesszük, amíg a többi szelettel elkészülünk. Ez az elősütés, és azért lényeges, mert az így képződött kéreg nem engedi ki majd a párolás során a szeletekből a hús finom levét.
A serpenyőt továbbra is erős lángon tartjuk, és óvatosan, nehogy a lángra csurranjon, beleöntjük a bort. Amikor a bor már nem sistereg, fakanállal felkapargatjuk a serpenyő aljára ragadt ízes húspörköket. A bort takaréklángon 5 percig gyöngyöztetjük. Ezután hozzáadjuk a megmosott szőlőszemeket, és visszatesszük a serpenyőbe az elősütött hússzeleteket is. A hússzeleteket oldalanként kb. 4-4 percig mérsékelt tűzön pároljuk a szőlős borban. Vigyázzunk, nehogy túl sokáig pároljuk őket, mert akkor félő, hogy kiszáradnak!
A megpárolt, omlós hússzeleteket tálra szedjük. Lazán alufóliát borítunk rájuk, és amíg pihennek, befejezzük a szőlős-boros mártást.
A serpenyő alatt felerősítjük a lángot, és a szőlős-boros párolólevet addig forraljuk, amíg sűrűsödni nem kezd. Ekkor levesszük a tűzről, és miután megkóstoltuk, elég sós-e, kézi habverővel apránként hozzávegyítjük a maradék vajat meg a balzsamecetet.
Tálaláskor a hússzeleteket tányérra tesszük, és bőségesen megöntözzük a mártással.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.