Másnap a füstölt hússal együtt feltesszük főni nagy fazékban (ehhez a mennyiséghez 12 literes fazekat használjunk). Kicsit később a pulykacombokat is tegyük a főzőlébe kevés sóval, néhány babérlevéllel és egy szál borsikafűvel együtt (szárított, morzsolt is használható). Őrölt pirospaprikát szórunk a levesbe.
Míg fedő alatt főzzük a levest, megtisztítjuk a zöldségféléket. Sárgarépát, petrezselyemgyökeret, vöröshagymát, esetleg zellert és (vagy) karalábét adunk hozzá ízlés szerint. A fehér bab főzése kevesebb időt igényel, mint a tarkababé, vagy a vörösé, tehát hamarabb elkészül gulyásunk, mintha más alapanyagot használnánk.
Mikor a hús kezd lefőni a csontról, hozzáadjuk a megtisztított, hasábokra vágott zöldségféléket (a hagymát egészben, de ezt nem tálaljuk fel, hanem a végén kiemeljük). Ha a zöldségféléket nem hasábokban, hanem felkarikázva adjuk a leveshez, akkor azok sokkal rövidebb főzést igényelnek, és ezt kalkuláljuk be a főzés idejébe.
Mikor már a zöldségfélék is kezdenek megpuhulni, hozzáadjuk a csipetkét, vagy a levestésztát.
Ezután liszttel elkevert tejföllel, amit kevés leveslével temperálunk, behabarjuk levesünket. A csontokról szépen lefőtt a hús, így azokat kiemeljük.
Megjegyzés
Tápláló leves, akár a hideg téli napokra is. Jól esik mellé a palacsinta!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.