A vöröshagymát megpucoljuk, felkockázzuk, a gombákat nedves papírtörlővel áttöröljük, a tönk végét levágjuk, félbevágjuk, és 3-4 milliméter vékonyra szeleteljük. A fokhagymát megpucoljuk, apróra vágjuk, a friss petrezselymet felaprítjuk.
Egy serpenyőben kevés olívaolajat hevítünk, vajat adunk hozzá, majd ha a vaj felhabzott, rárakjuk a gombaszeleteket. Nem fűszerezzük. Kevergetve addig pirítjuk, amíg a nedvesség eltávozik, elpárolog a gombából. Ha elpárolgott, és a gombaszeletek helyenként megpirultak, levesszük, és egy tálba tesszük.
A serpenyőbe ismét egy kevés olívaolajat és vajat teszünk, hozzáadjuk a vöröshagymát, sózzuk, borsozzuk, mérsékelt lángon kevergetve 6-8 percig üvegesre pároljuk. Ezután hozzáadjuk az apróra vágott fokhagymát, elkeverjük, és erre az alapra rakjuk vissza a gombaszeleteket.
Fűszerezzük kakukkfűvel, rozmaringgal, zsályával, ízesítjük sóval, borssal, majd felöntjük vörösborral, és pár percig forraljuk, hogy az alkohol elpárologjon. Ezután felöntjük az alaplével, és nagyjából 10-15 percig főzzük, kicsit redukáljuk a levet.
Hozzáöntjük a tejszínt, elkeverjük. A keményítőt egy kis vízben feloldjuk, és ezt is hozzáadjuk. Néhány percig főzzük még, ha sűrűnek találjuk a mártást, hígíthatjuk alaplével vagy vízzel, ha híg, akkor adjunk még hozzá kevés keményítős keveréket.
Ha szép selymes a mártás, elzárjuk alatta a hőt, és megszórjuk apróra vágott friss petrezselyemmel, végül egy darabka hideg vajat teszünk hozzá, amit kevergetve feloldunk. Ettől fényes, gazdag, telt ízű lesz a mártásunk.
Nézd meg videón, hogy készül a gombamártás!
Megjegyzés
Kiváló kísérője sülteknek, de önálló fogásként rizzsel, tésztával fogyasztva is remek vegetáriánus ebéd vagy vacsora lehet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.