Egy gyorsforraló edényben a tejet a cukor felével lassú tűzön kevergetve melegíteni kezdjük, közben a vaníliarudat egy késsel hosszában félbevágjuk, a magokat kikaparjuk, és a rúddal együtt ezt is a tejhez tesszük.
Egy keverőtálba rakjuk a tojássárgáját és a maradék cukrot, és habverő segítségével addig keverjük, amíg a tojássárgája enyhén besűrűsödik, és világosabb árnyalatú nem lesz. Közben figyeljük és kevergetjük az illatos tejet addig, amíg gyöngyözni nem kezd, ekkor levesszük a tűzről, pár percet pihentetjük, a vaníliarudat kivesszük, majd lassan, apránként hozzácsorgatjuk a tojássárgájához, amit közben folyamatosan keverünk.
Egy lábasba vizet öntünk, és melegíteni kezdjük, erre a lábasra helyezzük az angolkrémalapot, tehát olyan lábast válasszunk, aminek a tetejére tudjuk tenni a krémestálat, és ügyeljünk arra is, hogy a tál ne érintkezzen a vízzel.
Ha a víz gyöngyözni kezd, ráhelyezzük a tálat, és folyamatos keverés mellett sűríteni kezdjük, a krémet 85 fokig melegítjük, ehhez használjunk maghőmérőt, ha tovább melegítjük, a tojás kicsapódik, és rántotta lesz a végeredmény. Ha nincsen maghőmérőnk, akkor arra figyeljünk, hogy amikor hab képződik a krémalap tetején, onnantól már csak nagyjából 1-2 percig keverjük.
Az elkészült krémet igyekezzünk minél hamarabb visszahűteni, ideális esetben jégágyra tesszük, és kevergetve visszahűtjük. Ha nincs jég, akkor hideg felületen keverjük 5-10 percig, majd tegyük a hűtőbe tálalásig.
Nézd meg videón, hogyan készül a madártej alapját jelentő angolkrém!
Megjegyzés
Ez az alapkrém lehet hígabb, lágyabb, de egészen sűrű is, ám ahhoz keményítőre van szükség. Nevezzük vaníliasodónak is, ez a madártej alapja, az aranygaluskát is ezzel öntjük le, de a legegyszerűbb módon, gyümölcsöket mártogatva is az alapkedvencek egyike.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.