A tojások fehérjét a kristálycukorral habüstbe tesszük és vízgőz fölé rakjuk. 70 fokig melegítjük, olykor megkeverve. Ha nincs hőmérőnk, a kezünkkel is ellenőrizhetjük, hogy elkészült-e. Nyúljunk bele bátran a keverékbe és ha már nem érezzük a cukorszemcséit, készen is van.
A felmelegített tojásfehérjét habosra keverjük a robotgéppel. Amikor elértük a kívánt kemény, csúcsosodó állagot, akkor keverjük hozzá nagyon óvatosan és körültekintően az ecetet és a keményítőt. Átforgatjuk spatulával - vigyázzunk a habra, ne törjön meg!
A fehérjehabot beletöltjük a habzsákba, és a pavlova tetejéhez, a zsákot kissé megtekerve, csúcsos halmokat nyomunk a sütőpapírral bélelt tepsire. Az alját képező kis korongokhoz lapos, kör formákat nyomunk a sütőpapírra, majd betoljuk a 95 fokra előmelegített sütőbe. Másfél-két órán keresztül készre szárítjuk őket. Arra ügyeljünk, hogy ugyanannyi tető és alj készüljön!
A krémhez a túrót krémesre pürésítjük (én turmix géppel szoktam krémesíteni, ettől a túró még selymesebb állagú lesz). A krémtúróhoz keverjük a citrom reszelt héját és levét, majd összedolgozzuk.
A tejszínhabot kemény habbá verjük, majd vigyázva összeforgatjuk a krémtúróval.
A fagyasztott málnát és a porcukrot feltesszünk főni, felforraljuk, leturmixoljuk, majd átszűrjük, hogy a magok ne maradjanak benne, és a hűtőbe tesszük.
A kihűlt habkorongokat megkenjük a málnalekvárral, a lekvárra ráültetjük a friss málnaszemeket. Nagyon óvatosan nyomjunk kis halmokat a túróhabból a málnaszemek közé, végül az egészre ráültetjük a csúcsos pavlovát.
A mini-pavlovákat a megmaradt málnalekvárral feldíszítjük.
Nézd meg videón, hogyan készül a málnás túrókrémes mini pavlova
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.