Pihe-puha házi kenyérhez először elkészítjük a tang zhongot, a kenyérdoktort: a lisztet és vizet csomómentesre keverjük, majd elkezdjük főzni. Állandó kevergetés mellett csak addig hagyjuk a tűzön, amíg a fakanál olyan nyomot nem hagy benne, hogy látszik az edény alja. Ekkor levesszük a tűzhelyről és állandó kevergetés mellett (hogy ne bőrösödjön meg a teteje) kihűtjük.
A dagasztótál aljára tesszük a sót, arra a liszteket, majd kráter csinálunk a közepébe, bele a cukor, majd a tej egy része, rámorzsoljuk az élesztőt, hagyjuk felfutni . Hozzáadjuk a többi tejet és a víz egy részét, a kihűlt kenyérdoktorunk. Elkezdjük összedolgozni. Mikor már átnedvesedett a liszt, hozzáadjuk a zsírt, s végül annyi vizet, hogy lágy, de formázható tésztát kapjunk. (Azért később adjuk hozzá, mert a zsiradék bevonja a liszt szemcséit, s akkor kevesebb vizet tud felvenni) Letakarjuk és 1 óra hosszáig kelni hagyjuk.
Enyhén lisztezett deszkán kézzel nyomkodva téglalap alakúra formázzuk, majd feltekerjük és szilikonos sütőpapírral bélelt formába rakjuk. Az én formám (melyből két egyforma van) belmérete 11 cm x 30 cm. A másik formát ráborítva fedjük le és hagyjuk 20 percig pihenni. Közben előmelegítjük a sütőt 220 fokra.
Ha letelt a 20 perc, megspricceljük vízzel a tésztát és bevágjuk, majd a másik tepsit (amit a tetejére teszek), belül szintén megspriccelek és ráborítom a tésztát tartalmazó tepsire és betesszük a sütőbe.
Sütési idő kb. 35 perc. A sütés utolsó 10 percében megnézem, hogy mennyire pirul, s ha szükséges, akkor leveszem a felső edényt róla, de akkor lejjebb is veszem 180 fokra a hőfokot.
Ha elkészült, kiborítjuk a tepsiből (a kenyér aljának megkocogtatva kongó hangot kell adnia), rácsra tesszük és jól bespricceljük vízzel a formából kivett kenyeret.
A tang zhong ázsiai eredetű módszer a kenyérfélék (de kelt tésztáknál is) kiváló segítóje: foszlós, puha lesz tőle a tészta és tovább megőrzi a frissességét. Kenyérdoktornak is nevezik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.