A sütőt előmelegítjük 160°C fokra. Egy sütőformát sütőpapírral kibélelünk.
A kekszmorzsához összekeverjük a lisztet, a fahéjat és a sót. A vajat kikeverjük a cukorral, majd összedolgozzuk a liszttel. A tésztát a sütőpapírral bélelt sütőlapra nyomkodjuk, majd kb. 45 perc alatt aranyszínűre sütjük. Hagyjuk kihűlni, végül durva morzsa állagúra törjük (zárt edényben hetekig tárolható.)
Sütés előtt a morzsát ujjnyi vastagon belenyomkodjuk egy kapcsos tortaforma aljába. Keverőtálban alaposan elkeverjük a szobahőmérsékletű sajtkrémet, a tejfölt, a zöldcitrom héját és levét, a porcukrot, a vaníliát és a tojásokat. A kekszalapra öntjük a masszát és vízgőzös sütőben 40-50 perc alatt készre sütjük.
A rebarbarához felmelegítjük a szirupot és a vizet a cukorral és a vaníliával és magas hőfokon forraljuk be a felére. A rebarbarát ujjnyi darabokra vágjuk. Hozzáadjuk a forró sziruphoz a citrom levét és a rebarbarát és alacsony hőfokon készre főzzük.
"Az első feljegyzések a sajttorta őséről, nemhogy nem Amerikából vagy New Yorkból, de még csak nem is egy másik kontinensről származnak. A történészek szerint ugyanis már az ókori görögök is ismerték, mit ismerték, használták a sajttortát. Az első receptet ugyanis Kr.u. 230-ban jegyezték le. Olyannyira használták, hogy az első olimpián is ezt a süteményt kapták a sportolók, edzőik, mestereik ugyanis úgy gondolták, hogy az nagyon jó energiaforrás a számukra. Az ókori sajttorta lisztből, sajtból és mézből készült és kemencében sütötték meg. A rómaiak aztán továbbfejlesztették és általuk egyre többen megismerték Európában, de csak évszázadokkal később, az 1800-as évek végén jött el a nagy fordulat – és ez már tényleg Amerikához kötődik – amikor egy farmer először készített krémsajtot. William Lawrence egy utazása alatt Franciaországban kóstolt lágysajtfélét próbált reprodukálni Philadelphiában, és bár ebben nem járt sikerrel, a feltalált krémes sajtféle nagyon is ízlett neki. Így onnantól kezdve rendszeresen készített krémsajtot mely a szövetségi állam nevét viselte." Recept/Fotó: Vida József - Segal Viktor: Sercegés és erdőzúgás erdei gasztrokalandkönyv.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.