A vöröshagymákat meghámozzuk, felkockázzuk, a fokhagymát apróra vágjuk.
Egy vastag falú főzőedényben (esetünkben öntöttvas lábasban), közepesnél kicsit magasabb lángon, zsírt kezdünk hevíteni.
Ha megolvadt, hozzáadjuk a felkockázott marhahúst, és pár perc alatt magas hőmérsékleten körbepirítjuk.
Ezután kivesszük, és félretesszük.Következhet a hagyma, amit sózunk, borsozunk, majd közepes lángon időnként kevergetve 6-8 percig dinszteljük.
Ha a hagyma kissé összeesett, fűszerezzük őrölt köménnyel, majoránnával, elkeverjük, és 1-2 percig pirítjuk.
Ezután egy kis lyukat alakítunk ki a hagymát félretolva, belekanalazzuk a paradicsompürét, időnként keverve hagyjuk kicsit pirulni, így veszít a savanykás ízéből. Hozzáadjuk a fokhagymát, fűszerezzük pirospaprikával, és alaposan elkeverjük.
A fűszeres alaphoz adjuk az előpirított húst, és felöntjük barna sörrel. Megvárjuk, amíg felforr, pár percig hagyjuk forrni, hogy az alkohol elpárologjon, majd felöntjük annyi alaplével, amennyi éppen ellepi a ragut.
Lefedjük, és takaréklángon gyöngyöztetve főzzük 3-4 óráig, közben időnként megkeverjük. Ha kell, pótoljuk a folyadékot, és kóstoljuk is. Ha szükséges, fűszerezzük, ízesítsük még ízlésünknek megfelelően. A főzési idő természetesen a pörköltnél is a marha korától függ, minél öregebb, annál lassabban fő meg a ragu. Ha a hús már majdnem puha, főzzük még legalább 1/2 órát fedő nélkül.
Az elkészült ragut petrezselyemmel megszórva, friss kenyérrel és savanyúsággal tálaljuk. Ha komolyabb köretet szeretnénk, készíthetünk hozzá knédlit vagy röszti burgonyát is. És ami kihagyhatatlan mellé, az természetesen egy jó korsó hideg sör!
Nézd meg videón, hogyan készül a barna sörös marharagu!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.