A hagymát megpucoljuk és felkockázzuk, a fokhagymagerezdeket megpucoljuk, a száraz zsemléket tejbe áztatjuk, a tojásokat megfőzzük.
Egy lábasban közepes lángon kevés zsírt olvasztunk, és ezen kezdjük el dinsztelni a kockákra vágott vöröshagymát, sózzuk, kevergetve 6-8 perc alatt üvegesre dinszteljük, majd hozzáadjuk a zúzott fokhagymát, kevergetjük 1-2 percig és félretesszük.
Egy nagy tálban a darált húshoz adjuk a tejbe áztatott, kicsavart zsemléket, a kihűlt hagymát, és az egészet kézzel alaposan összedolgozzuk. Akkor jó, ha a hús és a zsemle szinte teljesen homogén állagú lesz. Jöhet a masszához két tojás, só, bors, fűszerkömény és pirospaprika is. A fűszerekkel is alaposan összedolgozzuk fasírtalapot.
A sütőt előmelegítjük 190-200 fokra. Egy 30 × 11 × 8 centiméteres vekni- vagy őzgerincformát kikenünk zsírral, alaposan megszórjuk zsemlemorzsával.
A sütőforma teljes belső felületén eloszlatjuk a zsemlemorzsát, a felesleges morzsát kiszórjuk. A formát megtöltjük a hús felével, erre helyezzük a főtt tojásokat, majd befedjük a maradék húsos masszával. A hús tetejét megkenjünk olvasztott zsírral, megszórjuk zsemlemorzsával, ezután hurkapálcikával vagy hústűvel pár helyen megszurkáljuk a Stefánia-alapot, ügyelve arra, hogy a húsos részt szurkáljuk meg, és ne a tojásokat.
Ezután lefedve a sütőbe tesszük 60 percre, majd a sütőből kivéve óvatosan leszedjük a fóliát, és visszatesszük további 15-20 percre, amíg a fasírt teteje meg nem pirul. Az elkészült fasírtot hagyjuk kicsit hűlni, majd kiborítjuk a formából, és szeletekre vágva fogyaszthatjuk is.
Nézd meg videón, hogyan készül a Stefánia-szelet!
Megjegyzés
Páratlan klasszikus a Stefánia-szelet, ami lehet vasárnapi ebéd, vagy másnap, ha marad, tökéletes szendvics is készíthető belőle. De egy hidegtálon is szinte kötelező elem.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.