A szárazra törölt tarjaszeletek mindkét oldalát ízesítjük sóval, borssal, fűszerezzük őrölt köménnyel, kakukkfűvel. A vöröshagymát megpucoljuk, félfőre vágjuk, a fokhagymát gerezdekre bontjuk, megpucoljuk. Egy tepsibe kevés zsiradékot teszünk, erre egyenletesen eloszlatva rászórjuk a hagymát és a fokhagymagerezdeket, megsózzuk, és borsozzuk A sütőt előmelegítjük 140 fokra.
A hagymaalapra helyezzük a hússzeleteket, majd a rozmaringágakat is elhelyezzük, végül felöntjük borral, ügyelve arra, hogy ne a húsra öntsük a folyadékot, ne mossuk le a fűszereket. A tepsit lefedjük alufóliával és betesszük a sütőbe 2-2,5 órára, amíg a hús puha nem lesz. Ezután a hőfokot 180 fokra növeljük, a tepsiről óvatosan leemeljük a fóliát, vigyázva, hogy a felszabaduló gőz ne égessen meg bennünket. Ha sok a folyadék a hús alatt, akkor kanalazzunk le belőle, elég ha hagymaalapon marad egy kevés. Ebből a visszamaradt pecsenyeléből kiváló mártás készíthető, redukálva, vajjal selymesítve. A tepsit visszatesszük a sütőbe és további 20 percig sütjük, félidőnél megfordítjuk a szeleteket, a lényeg, hogy szép piros legyen, és zsírjára süljön a pecsenyénk.
Az elkészült vajpuha tarját a sült hagymával tálaljuk, burgonyapürével, rizzsel és savanyúsággal, vagy salátával remek ebéd, vagy vacsora lehet.
Nézd meg videón, hogyan készül a lassan sült fehérboros tarja!
Megjegyzés
A lassan sütésnek köszönhetően a tarja minden zsírját kiengedi, csak a kollagénes részek maradnak meg. A visszamaradt zsírból mennyei zsíros kenyeret varázsolhatunk másnap reggelire vagy vacsorára.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.