A májat megtisztítjuk, a fehér inas részeket eltávolítjuk, ha esetleg epe is lenne rajta, az mindenképpen vágjuk le, ügyelve, hogy nehogy kidurranjon, mert az megkeseríti a májat. Ha ez mégis megtörténne, akkor a májról vágjuk le azt a részt, amivel érintkezett az epe.
A megtisztított májat egy tálba tesszük, fűszerezzük fokhagymanyomón átnyomott fokhagymával, majoránnával, kakukkfűvel, sózzuk (a szárnyas májat lehet sózni), borsozzuk, majd az egészet gyors mozdulatokkal összeforgatjuk, hogy mindenhova jusson a fűszerekből. Felöntjük tejjel, letakarva hűtőbe tesszük 2 órára.
Ha letelt az idő, a májakat kivesszük a fűszeres tejből, és alaposan áttöröljük, leitatjuk róla a felesleges nedvességet. Következhet a panírozás, a tojásokat enyhén sózzuk, majd villával kikeverjük. Egy magasabb falú lábasba vagy serpenyőbe olajat öntünk, és hevíteni kezdjük.
Ezalatt a májakat lisztbe, a felvert tojásba, majd zsemlemorzsába forgatjuk, a panírozott májakat fogpiszkálóval 2-3 helyen megszurkáljuk, így elkerüljük azt, hogy víz kerüljön a forró olajba, ami aztán durranást, spriccelést eredményezne.
Ha az olaj felforrósodott 170 fokra, belehelyezzük a májakat, és 5-7 perc alatt megsütjük, közben időnként forgatjuk. A szép aranybarnára sült májat kivesszük, lecsepegtetjük, és melegen tálaljuk.
Nézd meg videón, hogyan készül a klasszikus rántott csirkemáj!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.