A marcipános panna cotta elkészítéséhez a tejszínt és a tejet egy kisebb lábosba öntjük és a reszelő nagy lyukú oldalán belereszeljük a marcipántömböket. Hozzácsepegtetjük a keserűmandula aromát –nem szabad túl sokat használni, nehogy elszínezze a desszertet – és rászórjuk a cukrot. Mérsékelt lángon elkezdjük kevergetve melegíteni és 6-7 perc múlva, amikor a cukor meg a marcipán tökéletesen feloldódott levesszük a tűzről.
A lapzselatinokat annyi hideg vízbe áztatjuk, hogy teljesen ellepje őket.
Visszatérünk a tejszínes keverékhez: amikor a hőmérséklete már elérte azt a fokot, hogy a beledugott ujjunkat nem égeti, csak legfeljebb picit „csípi”, kivesszük a felpuhult (kissé kinyomogatott) zselatin lapokat a vízből és belekeverjük a tejszínes keverékbe.
Végül a keveréket szétosztjuk 6 db 2 dl-es tálkában és ha kihűlt lefolpackozva betesszük egy éjszakára a hűtőbe, hogy a panna cotta kellő állagúra dermedjen.
Elkészítjük mellé a málnás szószt. Ehhez a kiolvadt, vagy friss gyümölcsöt összeturmixoljuk a mézzel és az aszúval, majd átszűrjük, hogy az apró magok kikerüljenek belőle. Finoman megborsozzuk és megkóstoljuk. Ha elértük az izgalmas, édes-erős hatást, akkor rendben vagyunk, ám ha még nem akkor tovább bűvészkedünk, kevés mézzel megédesítjük, illetve frissen őrölt borssal csípősebbé tesszük. A szószt is betesszük egy éjszakára a hűtőbe.
Másnap, tálaláskor kivesszük a málnás szószt a hűtőből és takaréklángon átmelegítjük. Utána előszedjük a panna cottás tálkákat is és egy nagy tálat teleengedünk forró vízzel. Néhány pillanatra belemártjuk a tálkák alját, aztán a desszerteket sorra kipottyantjuk egy-egy kistányérra. Köréjük, meg rájuk kanalazunk egy-egy adagot a málnás szószból és asztalra adjuk.
Nézd meg videón, hogyan készül a marcipános panna cotta
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.