Megmossuk és meghámozzuk a cukkinit, aztán legyaluljuk, meghámozzuk, felkockázzuk a vöröshagymát, a fokhagymákat megpucoljuk és lereszeljük, a kaprot jól megmossuk és apróra vágjuk. Egy nagy tálban összekeverjük az előkészített hozzávalókat, besózzuk, és jól átgyúrjuk.
Egy tányért vagy fedőt teszünk a keverékünk tetejére, egy 1 kg-os súlyt rakunk rá (ez lehet egy már elkészült üveg savanyúság is! ) és állni hagyjuk, minimum fél órát, ez alatt levet szépen ereszt.
Üvegbe pakoljuk, majd jó alaposan lenyomkodjuk( pl. lapos fakanállal, vagy nyújtófával). Általában a nyomogatás végére a saját leve is szépen ellepi, ám ha mégsem, pótolni kell a levet a megmaradt folyadékból, melyet korábban a masszírozásból és az állás során nyertünk.
„Lepálcázzuk” a tetejét, hogy a zöldség a folyadék felszíne alatt maradjon (ez lehet egy tiszta kő, spatula, vagy botra vágott répa, gyökér).
A tetejére egy harisnyát, vagy függönydarabot helyezünk, amit egy rákötünk - így levegőhöz jut a zöldség, de nem mennek bele a rovarok.
A konyhában, egy tálcára tesszük az üvegeket, és kb. 10 nap után lesz kész. A folyadék idő közben fogy, ezt szűrt vízzel pótoljuk.
Kóstolással ellenőriizzük, hogy jó-e, és ha igen, hűtőszekrénybe tesszük, így lelassulnak a folyamatok. A kész savanyúságot kamrapolcon, spájzban is tárolhatjuk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.