A Dunahullám szelethez először a krémet készítjük el. A tojássárgákat kikeverjük a cukorral, a vanília kikapart magjaival és a keményítővel, végül felöntjük a tejjel és alacsony lángon kevergetve besűrítjük. (A vaníliarudat is bele szoktam főzni, majd a végén kihalászom a krémből.) Még melegen hozzáadjuk a vajat és kevergetve felolvasztjuk.
Az elkészült krémet hagyjuk kihűlni.
Közben a sütőt 175 fokra előmelegítjük.
A Dunahullám szelet tésztájához a tojást habosra keverjük a cukorral, fokozatosan hozzáadjuk az olajat, majd a sütőporral elkevert lisztet és a tejet felváltva.
A tészta felét sütőpapírral bélelt tepsire kenjük, nem kell nagyon egyenletesen! A maradékba kakaóport és egy kis tejet keverünk, majd a világos tészta tetejére simítjuk. A tetejére szórjuk a lecsepegtetett magozott meggyet és kb. 30 perc alatt megsütjük.
Ha elkészült a tészta, rácsra tesszük és megvárjuk míg szobahőmérsékletűre hűl. Ekkor rákenjük a vaníliakrémet.
Vízgőzön csokit olvasztunk, kevés olajat keverünk hozzá, és szépen bevonjuk vele a sütemény tetejét. Hűvös helyre tesszük, megvárjuk míg megszilárdul a máz. Forró vízbe mártott, majd szárazra törölt éles késsel szeleteljük.
Megjegyzés
A dolog természetesen bolti pudingporral is működik. Ha ezt választjuk, eldönthetjük, hogy melegen olvasztjuk bele a vajat, vagy a kihűlt pudingot keverjük ki vele. Főzőtt krémnél viszont a hidegen kikeverés nem működik – ezt a saját bőrömön tapasztaltam meg, a képeken látni fogjátok. Az olvasztós módszer viszont tuti siker!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.