A fokhagymát vékony csíkokra vágjuk fel. A nyúlcombot megtűzdeljük a felcsíkozott fokhagymával, majd ízlés szerint megsózzuk, megborsozzuk, és megszórjuk a fűszerekkel.
A baconszeleteket egymás mellé helyezzük úgy, hogy kicsit fedjék egymást, majd rátesszük a befűszerezett húst, és becsomagoljuk.
Egy tepsibe öntjük a bort, egymás mellé fektetjük a combokat, majd fóliával lefedjük. Előmelegített sütőbe toljuk, és közepes hőmérsékleten kb. egy óra alatt puhára pároljuk.
Amikor a hús megpuhult, levesszük róla a fóliát, leöntjük a felesleges levet, kevés zsírt adunk hozzá helyette, és a sütőbe visszatéve, szép pirosra sütjük a húst.
Közben elkészítjük a szőlőragut, és az ízlés szerinti köretet (ez lehet rizs, de jól illik hozzá pl. a krumplipüré és a kuszkusz is). A szőlőszemeket félbevágjuk, majd egy hegyes késsel, kimagozzuk.
Egy serpenyőben habosra melegítjük a mézet, majd felüntjük a borral. Hozzáadjuk a reszelt gyömbért, a vaníliás cukrot, a citrom levet, a citromhéjat és a szegfűszeget. Pár percig főzzük, majd leszűrjük.
Ezután visszatesszük a tűzre, hozzáadjuk a félbevágott, kimagozott szőlőszemeket és pár percig pároljuk. (Figyeljünk, nehogy a szőlőszemek túlpuhuljanak!)
A keményítőt simára keverjük egy kevés vízzel, majd a szőlőhöz öntjük. Egy keverőkanállal óvatosan elkeverjük, összeforgatjuk, majd néhány pillanat alatt besűrítjük. Az elkészült ragut a ropogósra sült nyúlcomb mellé kínáljuk, tetszőleges körettel.
Megjegyzés
A nyúlhús hazánkban sajnos kissé háttérbe szorul a többi hússal szemben, pedig nagyon finoman el lehet készíteni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.