A kacsahúst letokozzuk, perzseljük, a vastagabb hájat levágjuk.
Egy nagy edényben vizet forralunk, ha pedig a víz már lobog, beletesszük a szárnyat és aprólékot. Ezután ha újra forrásnak indul, a lét leöntjük róla, aztán hideg vízzel lemossuk, leforrázzuk. Ha ezzel elkészültünk, újra feltesszük főni a szárnyat és az aprólékot annyi hideg vízzel, hogy épp csak ellepje a csontokat. Sózzuk, majd fél órát lassú tűzön főzzük.
Ezután hozzáadjuk a tisztított zöldségeket, az egész borsot, aztán még egy órát lassan gyöngyöztetjük a levest. Ha sok zsír jön fel a tetejére, azt folyamatosan leszedjük.
Ha mindezekkel elkészültünk, levesszük a tűzhelyről a levest és 15 percet pihentetjük. Végül ruhán, vagy kis lyukú szűrön szépen lassan átmerjük.
A maceszgombóc elkészítéséhez a pászka felét apróra törjük nyújtódeszkán vagy gép segítségével. Másik felét langyos vízben áztatjuk, majd 15 perc elteltével kicsavarjuk.
A hagymát apróra vágjuk és a zsír felén lepirítjuk.
A zsír másik felét a tojások sárgájával habosra keverjük, borsozzuk és sózzuk. Hozzákeverjük az áztatott maceszt, a pirított hagymát, és az apróra vágott petrezselyemleveleket.
A tojások fehérjét kevés sóval habosra verjük, majd két részletben lazítjuk a masszát. Ezután a morzsát is belekanalazzuk, és 15 percet pihentetjük hűtőben. Végül kis golyókat formázunk a masszából, aztán sós vízben 20 perc alatt kifőzzük.
A kacsalevest forrón tálaljuk a maceszgombóccal, megszórjuk apróra vágott petrezselyemmel, és a főtt zöldséget is hozzáadhatjuk.
Nézd meg videón, hogyan készül a kacsaleves maceszgombóccal:
Próbáld ki ezeket a leveseket is a Mindmegette.hu oldalon
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.