Válasszunk szét 3 tojást, a tojásfehérjét tegyük bele egy keverőtálba, szórjuk meg egy csipet sóval, és robotgéppel kezdjük el habbá verni. Amikor már kezd kifehéredni, állandó keverés mellett adjuk hozzá a 20 dkg kristálycukrot (porcukrot is adhatunk hozzá, de a kristálycukortól keményebb lesz a hab).
Ezután addig keverjük, míg majdnem teljesen kemény habot kapunk. Ekkor állandó keverés mellett először csorgassuk hozzá a fél teáskanál ecetet, majd apránként szórjuk bele az egy evőkanál kukoricakeményítőt. Végül keverjük még 1-2 percig, hogy jó kemény habot kapjunk.
Egy sütőpapírra kanalazzuk rá a kemény habot, majd formázzunk egy kb. 26 cm-es kört (kanállal kis csúcsokat formázzunk rá).
Helyezzük be a 100-120 fokra előmelegített sütőbe, és szárítsuk 60 percig. Ezután kapcsoljuk le a sütőt, és hagyjuk csukott ajtónál még 30 percig száradni (én légkeverésnél 100 fokon szárítottam 50 percig).
Ezután vegyük ki a sütőből, majd óvatosan emeljük le a sütőpapírról, helyezzük rácsra, és hűtsük ki egészen.
A krémhez a 2 dl tejet keverjük össze a 2 teáskanál vaníliaaromával, és melegítsük forráspontig.
Két egész tojást és egy tojássárgát keverjük habosra 10 dkg porcukorral, és a vaníliás cukorral. Ezután tegyük a tálat gőzfürdő fölé, majd állandó keverés mellett csorgassuk hozzá a meleg, vaníliás tejet.
Ezután kézi habverővel addig keverjük, míg pudingszerűen besűrűsödik, majd vegyük le a gőzről, és hűtsük ki egészen.
A mascarponét keverjük simára a maradék, 5 dkg cukorral, majd apránként keverjük hozzá a pudingszerűre főzött, teljesen kihűlt vaníliakrémet.
Tálalás előtt kanalazzuk a Pavlova torta tetejére a mascarponés vaníliakrémet, majd ízlés szerint pakoljuk rá a gyümölcsöket. Ezután csorgassuk meg olvasztott csokoládéval, majd ízlés szerint felszeletelve kínáljuk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.