A gesztenyés babkához élesztőt a tejbe morzsoljuk, hozzáadjuk a tojássárgákat és elkeverjük, majd következik a simaliszt és az őrölt mandula, a tetejére pedig a cukor és a só, illetve a kardamom, amivel dagasztani kezdjük. Pár perc után hozzáadjuk a vajat, amivel simára dagasztjuk. 45 percet pihentetjük letakarva, huzatmentes helyen.
A tésztát 3 egyforma részre osztjuk, és gombócokat formázunk belőlük, majd letakarva pihentetjük 15 percet. Közben lereszeljük a gesztenyemasszát, kikeverjük a mascarponéval és a rummal úgy, hogy sűrű, kenhető krémet kapjunk, majd hozzádjuk az étcsokit és a feldarabolt aszalt szilvát.
A gombócokat 3-4 mm vastag téglalappá nyújtjuk, és a három részre osztott tölteléket egyenletesen elkenjük rajtuk úgy, hogy a felső, hosszú oldalon 3 centit szabadon hagyunk. Szorosan feltekerjük, és hosszában kettévágjuk. X alakba egymásra fektetjük a két szálat, majd a két végét ismét megtekerjük, hogy egy fonatunk legyen. Így járunk el a másik két tekerccsel is. A kalácsokat sütőpapírral bélelt pástétomformába fektetjük, letojásozzuk és 45 percet kelesztjük. Ekkor már nem kell letakarni.
A sütőt előmelegítjük 185 fokra, a kalácsokat újra letojásozzuk, kb. 30-35 perc alatt sülnek készre, a sütőből kivéve rácson hagyjuk kihűlni. Tálalás előtt megszórjuk porcukorral és gesztenyekrém rózsákkal, illetve csokiba mártott gesztenyegolyókkal dekorálhatjuk.
Nézed meg videón, hogyan készíti el a legfinomabb gesztenyés babkát Szabi a pék Szekeres Adriennel!
Megjegyzés
Nagyon finom és különleges kalács, amely az ünnepi alkalmak elmaradhatatlan süteménye.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.