A hozzávalókat kimérjük, a lisztet átszitáljuk. Ezután begyúrjuk a tésztát: az élesztőt kevés hideg tejben csomómentesen elkeverjük. A maradék tejbe beleütjük a tojássárgákat és a sót is. A lisztet, a margarint, a porcukrot és az élesztős tejet egy nagy tálba tesszük, és jól begyúrjuk.
A töltelékhez a cukrot felforraljuk a vízzel, majd leforrázzuk vele a darált diót vagy mákot. Ízlés szerint ízesítjük reszelt citromhéjjal, vaníliás cukorral, mazsolával vagy mézzel.
A bejgli formázásához 30 dkg-os darabokat mérünk ki a tésztából, majd a töltlékből 25 dkg-ot. 5 db tésztacipót formázunk belőle, amit egyenként 22 x 28 cm-es téglalappá nyújtunk. A megmaradt tésztából kifliket sütünk ki.
Megformázzunk a pozsonyi kifliket. Egy kiflihez 4 dkg-os tésztát és 3 dkg-os tölteléket kell kimérni, ezért kimérünk 40 dkg tésztát, azt 10 egyenlő darabra daraboljuk és formázzuk, majd megtöltjük őket, végül pedig tojássárgájával lekenjük.
A készre formázott bejglit vagy pozsonyi kiflit tojássárgájával vékonyan lekenjük, és hűvös helyre rakjuk, hogy ne kezdjen el megkelni. Miután megszáradt a felületén a tojás, és már nem ragad, lekenhetjük tojásfehérjével, és hagyhatjuk melegebb helyen a kelesztéshez. 10-20 perces kelesztés után már láthatók a repedések a felületén, és készen áll a sütésre.
Mielőtt megsütnénk a kifliket és a bejglit, kissé megszurkáljuk a tészta felületét. Végül 160 fokon aranybarnára sütjük őket.
Megjegyzés
Nagyon örülök a receptnek, na meg annak, hogy a legsikeresebb bejglim sült ki az évben. Nem repedt ki, szép márványos, csillogós a színe.
1 kg lisztből 6 rúd bejglit vagy 45 db pozsonyi kiflit tudunk készíteni. Nálam most 5 rúd bejgli, 10 db kifli sült ki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.