A tésztához a lisztet a sóval és 5 dkg porcukorral összeforgatjuk, a vajjal és a zsírral elmorzsoljuk, majd a langyos tejben a maradék cukorral fölfuttatott élesztőt hozzáadjuk. A tojással jól kezelhető tésztává gyúrjuk, hűtőszekrénybe tesszük, amíg a töltelék elkészül.
A szilvát és az aszalt szilvát mazsolányi darabokra vágjuk. Ezután a darált mandulával, a mazsolával, a pudingporral, a vaníliás cukorral, a citrom reszelt héjával, a fahéjjal és a rummal összekeverjük. A tésztát megfelezzük, a feléből 2 rudat nyújtunk, a másik feléből a kiflik készülnek.
A kiflikhez 2 milliméter vastagságúra nyújtjuk a tésztát. A kiflikhez 8x8 centis négyzeteket vágunk, elrendezzük rajtuk a töltelékeket, a sarkuktól, átlósan feltekerjük, és szilikonos papírral kibélelt tepsiben, 180 fokon szép pirosra sütjük őket.
A bejglihez két darab 3 mm vastag téglalapot nyújtunk, megszórjuk a töltelékkel, majd jó szorosan feltekerjük, és sütőpapírral bélelt tepsibe helyezzük. Sütés előtt a tetejüket először tojássárgájával megkenjük, hideg helyen (hűtőben) pihentetjük kb. 40 percig, majd a fehérjével is átkenjük, és langyos helyen pihentetjük még egyszer ennyi ideig - ettől lesz szép márványos a tekercseink teteje. Ha valakinek nincs kedve és ideje ezt végig csinálni, akkor elég, ha felvert, egész tojással átkeni. 180 fokra előmelegített sütőben aranybarnára sütjük.
Megjegyzés
Sütés előtt a rudakat több helyen átszúrjuk hurkapálcával, hogy a gőz eltávozhasson belőle, így nem reped meg.
Ha nem akarunk kifliket, akkor 4 rúd bejgli lesz ebből a mennyiségből, ha nem akarunk rudakat, akkor 20 darab kifli.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.