A vajat az olívaolajjal felolvasztjuk, pár percig pirítjuk benne a fűszereket.
Meghámozzuk, felaprítjuk a hagymát, hozzáadjuk. Nagyon apróra kockázzuk a húst, majd az üveges hagymára dobjuk, sózzuk, borsozzuk, 10 percig időnként megkeverve pirítjuk. Rászórjuk a lisztet, majd a paradicsompürét is hozzátesszük.
Ráöntjük a sört és a levest, felforrás után 1 órát, lassú tűzön pároljuk. Ekkor hozzáöntjük a gerslit, főzzük további egy órát, és, ha elpárologna a nedvesség, pótoljuk, némi vizet vagy levest hozzáöntve. A végén mustárral és Worchestershire szósszal ízesítjük, belereszeljük a sajtot. Megvárjuk, míg elolvad, majd lehúzzuk a tűzhelyről.
Míg a ragu készül, a lisztet elmorzsoljuk a zsírral és a vajjal. Hozzáadjuk a tojást, egy nagy csipet sót és kevés vizet, gyors mozdulatokkal összegyúrjuk. Folpackba csomagolva 1 órára hűtőbe tesszük.
Amikor kész a ragu, kivesszük belőle a velőscsontot (akkor jó, ha a velő kiolvad belőle, ha nem akarna, időközben segítsünk neki), a babérlevelet, és ha megtaláljuk, a többi fűszer szárát is. Egy akkora tűzálló- vagy cseréptálba öntjük, amibe pont belefér.
A tésztát, lisztezett deszkán, kicsit nagyobbra nyújtjuk, mint a húsos tál, és a szélét megkenjük tojással. Óvatosan, egy sodrófa segítségével ráhelyezzük a tál tetejére, úgy, hogy az oldalain lelógjon. A forma szélére nyomkodjuk a tésztát - a maradék tésztából díszt is tehetünk a tetejére - majd megkenjük a felvert tojással. 200 fokos sütőbe toljuk amíg megsül a tészta. Párolt zöldséggel, salátával fogyasztjuk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.