A marhalábszárat megtisztítjuk az inaktól, 1,5 centis kockákra vágjuk, alaposan megmossuk, szárazra töröljük, majd megsózzuk, megborsozzuk, és félretesszük pihenni. A hagymát apróra vágjuk, a fokhagymagerezdeket összezúzzuk. A paprikát és a paradicsomot is felkockázzuk.
Egy nagyobb fazékban a zsíron megfuttatjuk a finomra vágott vöröshagymát, aranysárgára pirítjuk, madj hozzáadjuk a zúzott fokhagymát, a paprikát és a paradicsomot, a frissen őrölt köménymagot és a piros aranyat. Meghintjük a fűszerpaprikával, felöntjük a borral, majd hozzáadjuk a felkockázott marhahúst.
Nagy lángon megpörköljük, majd felöntjük annyi vízzel, hogy rendesen ellepje. Hozzáadjuk a babérlevelet és a cseresznyepaprikát is. Közepes lángon felforraljuk, majd takaréklángon gyöngyöztetjük.
Közben leveszöldséget megtisztítjuk és felkockázzuk, hasonlóképpen teszünk a burgonyával is, és mindkettőt külön-külön, egy tálnyi vízben tartjuk. A csipetkéhez 1 tojásból liszttel és sóval csipetketésztát gyúrunk, és lisztes kézzel egy konyharuhára csipegetjük.
Amikor a marhahús megpuhult, hozzáadjuk a burgonyát és a felkockázott zöldségeket. Ha igényli, adunk még hozzá kevés vizet, felforraljuk, és amikor a krumpli és a zöldség is puha, beledobjuk a csipetkéketet és készre főzzük. Frissen, melegen tálaljuk, friss, ropogós kenyeret és csiliszószt kínálunk hozzá.
A gulyás igazi magyaros étel, a konyhai tűzhelyen fazékban főzve is remek leves, de szabad tűzön, bográcsban készítve az igazi!
Hagyományosan a marhahúsból készült gulyás az igazi, de aki nem kedveli, készítheti sertés vagy birka húsából is. Jó étvágyat hozzá!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.