Az aprólékot megtisztítjuk, langyos vízben megmossuk, és a fazékba téve 1,5 liter vízzel felöntjük, majd a teatojást beletesszük. A keletkezett habot a tetejéről leszedjük.
A zöldségeket megtisztítjuk, nagyobb darabok és a vöröshagymával, fokhagymával, babérral, lestyánnal, szerecsendióval a leveshez adjuk, és lassú tűzön, gyöngyöző forralással puhulásig főzzük. A gombát egészben adjuk hozzá akkor, amikor a zöldségek félig megpuhultak.
A levest egy kis fazékba szűrjük, a visszamaradt húsdarabokat és a zöldségeket külön-külön tányérokban hűlni hagyjuk.
A leves tetejéről kb. 5 evőkanál zsiradékot evőkanállal leszedünk, a levest tovább forraljuk (kb. 1 literre lesz szükség, jó, ha a felesleget elfővi, mert intezívebb ízű lesz).
A langyosra hűlt húst és a kihűlt zöldségeket, majd gombát kis darabokra aprítom.
Egy nagy, tapadásmentes serpenyőben a levesről leszedett zsírt felhevítjük, a rizst üvegesre futtatjuk. Beledinsztelem a kis fej, finomra aprított vöröshagymát, a zöldborsót elkeverem benne, felöntöm háromszoros mennyiségű forró levessel. Sózzuk, borsozzuk, lassan puhulásig pároljuk, kb. 15-20 percig (nem kell kevergetni, és a fedőt emelgetni). Finoman belekeverjük az aprított húst, a zöldségeket, gombát és az aprított petrezselymet.
Pihentetjük, és frissen sütött, kis darabokra aprított libatöpörtyűvel, házi vegyes savanyúsággal tálaljuk.
Megjegyzés
Lehet, hogy kicsit soknak tartjátok a rizshez adott leves mennyiségét!
Horváth Ilona receptje szerint szoktam főzni ezt az ételt, a hozzávalókban némi eltéréssel. Én is fontosnak tartom, hogy ne legyen száraz a rizs, véleményem szerint is elbírja a háromszoros folyadék mennyiséget.
A receptet és a fotót Gaby53 küldte. Köszönjük!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.