Megmossuk és besózzuk a libacombokat, majd egy műanyag tálba tesszük őket, és lefóliázzuk. Legalább 5 órát állni hagyjuk a húst (a hűtőben).
A hagymát felkarikázzuk, majd a combokat kivesszük a hűtőből, és egyesével megkenjük őket a mustáros-olajos-hagymás páccal. Megborsozzuk, és egy éjszakára állni hagyjuk az egészet.
Másnap reggel fazékba tesszük a libacombokat, és felöntjük annyi vízzel, ami épp ellepi. Két-három erőleveskockát is a vízbe tehetünk, hogy a húsnak még jobb íze legyen, majd forrástól számított 2 órán át takaréklángon főzzük.
Ellenőrizzük a húst. Majdnem puhának kell lennie! A levet félretesszük, a combokat pedig sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük. Majorannával megszórjuk és a kifőtt zsíros lével alaposan meglocsoljuk.
A tepsit fél órára a sütőbe toljuk. 200 fokon alulról-felülről kapja a liba a hőt, aztán az utolsó 30 percre légkeverésre állítjuk a sütőt. Minden 15. percben a zsíros lével meglocsoljuk a combokat, hogy jó ropogósak legyenek, de alájuk is legalább 2 cm vastagon öntsünk, nehogy kiszáradjanak.
A káposztát megmossuk, és vékony csíkokra vágjuk. Jól besózzuk, majd 10 percet állni hagyjuk. Ezalatt néhány kanál olajon 2-3 evőkanál cukrot karamelizálunk, majd amikor a cukor már teljesen felolvadt, óvatosan (mert rémesen fröcsög) rátesszük a kissé kinyomkodott káposztát. Borsozzuk, hozzáadjuk az ecetet, és addig pároljuk fedő alatt, amíg zsemleszínű lesz, majd forrón, libasülttel és a krumplival tálaljuk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.