A lisztet és a cukrot kimérjük, hogy azonos súlyban legyenek. A sütőt előmelegítjük 200 fokra.
A sütőformánk (24cm-es) alját kivajazzuk, majd az aljába annak méretével megegyező sütőpapírt vágunk, és azt is megvajazzuk – így, ha megsült könnyen le tudjuk húzni róla a tésztát.
A tojásokat szétválasztjuk. A tojások fehérjéből kézi habverővel kemény habot verünk egy csipet sóval, majd amikor már keményedik, kanalanként hozzáadagoljuk a cukrot. Kemény, szinte vágható habot kell kapnunk. Ezután a tojások sárgáit egyenként hozzáadjuk, és alacsony fokozaton tovább verjük a habot. Végül az átszitált lisztet kanállal óvatosan beleforgatjuk, ügyelve, hogy az egyenletesen elkeveredjen. Akkor tökéletes a tésztánk, ha habosodik, és buborékos.
A formába öntjük a kész tésztát, a sütő hőfokát visszavesszük 175 fokra és kb. 35 perc alatt készre sütjük. (Ügyeljünk rá, hogy a sütő ajtaját ne nyitogassuk, főként az első negyedórában, mert a piskóta könnyen összeesik.) Tűpróbával ellenőrizzük, hogy teljesen átsült-e. A sütőpapírt lehúzzuk az aljáról, majd rácson hagyjuk teljesen kihűlni.
Amíg kihűl, elkészítjük a krémet. Ehhez a vaníliapudingot kikeverjük a cukorral, szerecsendióval, majd először néhány evőkanál tejjel csomómentesre, végül hozzáöntjük a maradék tejet, és közepes lángon felfőzzük. Miután felforrt, visszavesszük a lángot alacsonyra, ekkor hozzáadjuk a tojáslikőrt, elkeverjük, hogy homogén legyen, majd elzárjuk alatta a tüzet, és hagyjuk teljesen kihűlni.
A habtejszínt kemény habbá verjük. A kihűlt pudingot robotgéppel kihabosítjuk, majd óvatosan hozzáforgatjuk a kemény habbá vert tejszínt. A kihűlt piskótát 6 lapra vágjuk, majd betöltjük a krémmel. A külsejét is megkenjük a krémmel, és ízlés szerint díszítjük. Hűtőben hagyjuk dermedni legalább 3 órát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.