A szilvaszemeket megmossuk, megtöröljük, kettévágjuk, kimagozzuk. Egy 26cm-es, kapcsos tortaformát kibélelünk sütőpapírral, vékonyan megkenjük vajjal, majd magházukkal lefelé sűrűn kirakjuk szilvával,a maradék szilvát gerezdekre szeljük.
A sütőt 180 fokra előmelegítjük. A tésztához a vajat habosra keverjük a cukrokkal és egy csipet sóval. Egyesével hozzáadjuk a tojásokat, és alaposan eldolgozzuk. Összekeverjük a lisztet, a mandulát, a citrom héját, a fahéjat, és több részletben a tojásos masszához adjuk, végül a rummal lazítjuk.
A szilva tetejére,a formába simítjuk a masszát,majd belenyomkodjuk a megmaradt szilvagerezdeket. Betoljuk a sütőbe és kb 30-40 percig sütjük, tűprőba után kivesszük.
A mandulaszemeket egy száraz serpenyőben világosbarnára pirítjuk, majd egy lapostányérra csúsztatjuk.
Ha megsült a torta, kb. 5 percig a formában pihentetjük, majd meglazítjuk, és leemeljük róla a karikát. A tetejét megszórjuk 1 ek. porcukorral, ráfektetünk egy méreténél valamivel nagyobb lapostányért vagy tálcát, és határozott mozdulattal megfordítjuk. Leemeljük a tetejéről ( azaz, az aljáról) a fém tortalapot és a sütőpapírt, végül a szilvák üregébe illesztjük-nyomkodjuk a mandulaszemeket, és hagyjuk teljesen kihűlni. Tálaláskor tortaszerűen szeleteljük.
Megjegyzés
Az ősz igazi sztárja lehet ez a finom mutatós szilvatorta,de akár az ünnepi asztalt is díszítheti.Kisebb szemű, nem túl érett nektarinnal is finom! Fahéjas krémsűrűségűre felvert tejszínhabot,illetve szilvamártást is kínálhatunk mellé.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.