- A sült kacsacomb elkészítéséhez a kacsacombot megtisztítjuk, sózzuk, borsozzuk, és 1 órát állni hagyjuk.
- Egy hőálló edénybe 1 dl vizet öntünk. Beletesszük a combot (bőrével lefelé), a félbevágott hagymát és paradicsomot, az összenyomott fokhagymákat és a rozmaringot, majd lefedjük tetővel vagy alumínium fóliával. A kacsacombokat 160 fokon pároljuk.
- Fél óra után ellenőrizzük, hogy van-e elég víz alatta. Ha kell alá, pótoljuk. 1 óra után megfordítjuk, hogy bőrével felfele legyen. Ha sok zsírt engedett, lemerünk a fölösleges zsírból. Locsolni nem kell, így lesz ropogós a bőre. Kb. 80 perc után biztosan megpuhul a hús. Ha nem elég piros a bőr, akkor emelünk a sütő hőmérsékletén.
- Sütés után kiemeljük a combokat, a visszamaradt pároló léből pecsenyelevet készítünk. A tetején csak kevés zsírt hagyjunk. Hozzáüntünk 1 dl vizet és a tűzhelyen felforraljuk vakargatva a lesült húsdarabkákat. 5 perc után leszűrjük, jól átnyomkodva a szűrőn. Egyet forralunk még rajta, majd lehúzva a tűzről habverővel gyorsan egyneművé keverjük a zsírt és a levet.
A káposzta külső leveleit levesszük, a torzsáját kivágjuk. Lereszeljük, besózzuk, és 10-15 percet állni hagyjuk, majd kicsavarjuk.
Zsírt melegítünk egy nagyobb széles, vastag falú lábasban vagy teflon serpenyőben. Nagy lángon pirítjuk a káposztát, hogy mire megpuhul, kicsit bebarnuljon (kb. 15 perc). Frissen őrölt borsot szórunk rá.
Egy lapos edényben, sós vízben egy csepp olajjal megfőzzük a tésztát. Fontos, hogy ne fedjék egymást, mert összeragadhatnak. Lapos kanállal kiemeljük. Minden lasagnetésztát megtöltünk káposztával.
- A kacsacombot a káposztás tésztával tálaljuk, a pecsenyelét a hús köré öntjük, nem a ropogós bőrre.
- Aki szépen akar dekorálni, a rozmaringot is a tányérra teheti külön lepirított, kis kockára vágott kaliforniai paprikával és friss, aprított petrezselyemmel.
Nézd meg videón, hogyan készül a sült kacsacomb káposztás tésztával: