A tésztához összedolgozzuk a lisztet a vajjal, a zsírral és a sóval. A tejet langyosra melegítjük, adunk hozzá egy kávéskanál porcukrot és hozzámorzsoljuk az élesztőt – majd felfuttatjuk.
Belekeverjük az egész tojást, majd a maradék porcukorral együtt, a folyékony hozzávalókat a lisztes, zsiradékos keverékhez adagoljuk. Összedolgozzuk gyors mozdulatokkal. Hideg munkafelületen átgyúrjuk a tésztát, majd elfelezzük. Fóliába tekerve hűtőben pihentetjük, amíg elkészítjük a tölteléket.
A töltelékhez a mazsolát forró vízzel leöblítjük, alaposan lecsepegtetjük és meglocsoljuk egy kevés édes tokajival. A darált mákot összekeverjük a porcukorral, a vaníliáscukorral, a reszelt citromhéjjal, a felforrósított vízzel, a citromlével, a baracklekvárral, végül hozzáadjuk a beáztatott mazsolát. A tésztát kivesszük a hűtőből, és 20x30 cm-es lapokra nyújtjuk. Elosztjuk rajtuk a tölteléket, és bekenjük a kinyújtott tésztát, széleken 2-2 cm-es szegélyt hagyva.
A rövidebb oldalakon visszahajtjuk, a hosszabb oldalakon megkenjük a szétválasztott tojás fehérjéjével, majd lazán feltekerjük a bejgliket. A hajtott oldalával lefelé a rudakat egy sütőpapírral bélelt tepsire helyezzük.
Tetejüket és oldalukat megkenjük a tojássárgájával, majd hűvös helyre tesszük, amíg a tojás meg nem szárad (kb. 30 perc). Ezután meleg helyen átkenjük a bejgliket tojásfehérjével és további fél órát szárítjuk (a kétszeri kenéstől lesz szép márványos a tetejük!).
A sütőt előmelegítjük 190 fokra (alul-felül sütési funkción). Hústűvel vagy hurkapálcával megszurkáljuk a bejgliket – így segítünk, hogy a gőz távozzon belőle és ne repedezzen meg. 30-35 perc alatt aranybarnára sütjük.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.