A lisztet összemorzsoljuk a hideg vajjal, a sóval és a cukorral (vagy robotgépben összekeverjük). Ezután néhány kanál hideg víz segítségével gombóccá formáljuk, majd folpackba csomagolva legalább fél órát pihentetjük a hűtőben.
A tejszínt és a tejet egy lábasba öntjük. A vaníliarudat félbevágjuk, kikaparjuk belőle a magokat, és a tejszínes keverékhez adjuk, majd együtt felforraljuk. Ezután hagyjuk pár percig hűlni.
A tojássárgákat a cukorral fehéredésig keverjük, majd belekeverjük a keménytőt. Kis adagokban hozzáadjuk a vaníliás tejet (vigyázva - ha még meleg - nehogy kicsapódjon a fehérje), és egyenletesen elkeverjük benne. Ezután visszaöntjük a lábasba, és folyamatos keverés mellett mérsékelt lángon besűrítjük, majd lehűtjük.
A szilvákat megmossuk, kimagozzuk és cikkekre vágjuk. Egy serpenyőben felhevítjük a vajat, és hozzáadjuk a szilvát. Meghintjük a nádcukorral, és hagyjuk, hogy karamellizálódjon a gyümölccsel. Végül fahéjjal ízesítjük.
A tésztát 3-4 mm-re kinyújtjuk, és kivágunk belőle a sütőformáknak megfelelő darabokat. A tésztát egyenletesen a formákba nyomkodjuk, majd vaksütéssel 180 fokon 10-12 percig sütjük. Kivesszük belőle a nehezéket, majd további 2-3 percig sütjük. Ezután mindegyiket ,egtöltjük a krémmel, elrendezzük rajta a szilvát, és megszórjuk a zsiradék nélkül megpirított mandulával.
Megjegyzés
4 db 12 cm átmérőjű süteményhez.
A szilvákat nem kell sokáig párolni, éppen csak hagyjuk karamellizálódni, így megtartja az állagát.
Vaksütés: tegyünk minden tészta közepére egy darab sütőpapírt, és töltsük meg szárazbabbal vagy rizzsel és ezzel együtt süssük.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.