1 dl langyos tejbe elmorzsolunk 3 dkg élesztőt és meleg helyen kelesztjük, de direkt melegítést nem alkalmazunk. Várjuk meg, hogy a bögrében kezdjen emelkedni, „felfutni”. Amíg az élesztő felfut, addig a lisztet átszitáljuk egy nagyobb méretű keverő- tálba, amiben a megkelt tészta is bele fog férni, amikor már kétszeresére „hízott”.
Ha felfutott az élesztős tej, akkor hozzáöntjük a szitált liszthez, és hozzáadjuk a fél liter tejből maradt 4 dl tejet, az egy tojást (amit előtte gondosan megmostunk és feltörtünk), apránként a 10 ek. olajat (kanalanként), az 1 kk. sót és alaposan összegyúrjuk két kézzel. Ha nagyon ragadna kis lisztet adunk még hozzá.
Ha készen vagyunk, és a tészta elválik szépen a kezünkről is, meg az edény faláról is, akkor kis liszttel megszórjuk és letakarva hagyjuk kelni legalább egy órát.
Amikorra megkelt és kb. kétszerese lett az eredetinek, akkor kiborítjuk a tésztát deszkára és 8-10 kis cipót formálunk belőle. A cipókat ezután egyenként, egymás után kézzel kinyújtjuk-kihúzogatjuk kb. 1,5 - 2 cm vastagra. Most serpenyőben vagy lábasban 8 dl olajat forrósítunk és sorba beletesszük a tésztákat. Előbb egyik oldalukon sütjük meg szép sárgás-barnásra, majd villával vagy fakanállal óvatosan megfordítva a másik oldalát is megsütjük. Ez mindkét oldal esetében 3-5 percet vesz igénybe.
A megsült lángosokat tálra rakjuk, egyenként megsózzuk őket az összesen 3 kávéskanálnyi sóval, megkenjük mindegyiket tejföllel és megszórjuk a reszelt sajttal.
Ha fokhagymásan szeretjük a lángost, akkor az 1 dl vízbe egy csészében 2 gerezd fokhagymát átpréselünk fokhagyma nyomóval (vagy fokhagyma préssel) és a fokhagymás ízű vízbe mártott szilikon ecsettel vagy hagyományos kenőtollal átkenegetjük a lángost, mielőtt megsózzuk és tejföllel megkenjük.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.