A haldarabokat alaposan megtisztítjuk, átmossuk, ügyelünk arra, hogy a halfejben ne maradjon benne a keserűfog, mert attól keserű lesz az étel.
A zsíron kissé lepirítjuk az apró kockára vágott vöröshagymát, rátesszük a halfejeket, a halfarkakat, az apróhalat és felöntjük annyi hideg vízzel, hogy bőven ellepje. Belehelyezzük a lébe az apró kockára felvágott burgonyát, a hegyespaprikát, 2 db cseresznyepaprikát, sózzuk és beleszórjuk mindkét fajta pirospaprika felét. Jól összekeverve erős tűzön forralni kezdjük. Forrástól számítva, fedő alatt mintegy három órán át forraljuk úgy, hogy állandóan bugyogjon a teteje. Időnként alaposan megkeverjük, hogy a hús teljesen lefőjön a halcsontról, szükség esetén pótoljuk az elfőtt vizet.
Amíg az alaplé készül, egyforma, körülbelül 1 cm-es szeletekre felszeleteljük a haltörzset. A halszeleteket átmossuk, szárazra töröljük és besózzuk, a belsőséget szintén jól átmossuk és szűrőbe téve hagyjuk lecsepegni. Amikor az alaplé elkészült, közepes lyukú tésztaszűrőn átszűrjük úgy, hogy a sűrűjét belemerjük a szűrőbe, fakanállal nyomkodjuk, lassan merve rá a hallevet. A leszűrt halászlé alapot a megmaradt cseresznyepaprikával visszatesszük forrni, de most már lassú tűzön.
Külön edénybe kiveszünk a léből 3-4 deciliternyit, ebbe belekeverjük a maradék pirospaprikát, és csomómentesre keverve hagyjuk egyet forrni. Beleöntjük a halászlébe. Amikor a lé felforrt, óvatosan helyezzük bele a halszeleteket és a belsőséget.Hagyjuk ismét felforrni (ilyenkor keverni már nem szabad, nehogy a halszeletek eltörjenek), 5 percnyi forralás után vegyük le a tűzről, forrón tálaljuk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.