Ha módunk van rá, vagy adódik egy alkalom, mindenképpen próbáljuk ki a fácánlevest.
Ha főztünk már jó húslevet, ez sem lesz nehezebb. A zöldségeket megtisztítjuk, megpucoljuk, és nagyobb darabokra vágjuk.
Egy nagyobb méretű levesesfazékba helyezzük a fácánt, felöntjük annyi vízzel, hogy ellepje. Fűszerezzük egész borssal, szerecsendióval, hozzáadjuk a pucolt gyömbért, és megsózzuk.
Nagyjából másfél órát gyöngyözve főzzük, közben a levest egy szűrő segítségével lehabozzuk. Ha az idő letelt, a burgonya kivételével belehelyezzük a zöldségeket, a sárgarépát, a fehérrépát, a zellert, a vöröshagymát, a karalábét, a torzsájától megszabadított kelkáposztát, a paprikát, a pucolt fokhagymákat, a paradicsomot, a petrezselymet és a gombákat. Továbbra is gyöngyöztetve még két óráig főzzük, az utolsó félórában hozzáadjuk a megpucolt, félbevágott burgonyát.
Az elkészült levesből a zöldségeket és a húst kivesszük, a levest pedig egy szűrő segítségével leszűrjük. Ha igazán tiszta levest szeretnénk, akkor a szűrőbe textilt is tehetünk, és azon keresztül szűrjük le.
Nézd meg videón is, hogyan készül a fácánleves >>>
Megjegyzés
A végeredmény egy hihetetlenül szép, sárga, illatos leves lesz, ami nemcsak a színintenzitásában gazdag, hanem az ízében is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.