Egy tepsibe rakjunk sütőpapírt, terítsük rá a diót, a mandulát, a pisztáciát, és 5-10 perc alatt pirítsuk meg. Vegyük ki a tepsit, de ne kapcsoljuk ki a sütőt.
Egy négyzet alakú sütőformába (24x24cm) tegyünk egy réteg leveles tésztát, ami kitölti, majd kenjük be azt a réteget olvasztott vajjal. Tegyünk rá még egy réteg tésztát és azt is kenjük be vajjal, s így tovább, míg az összeset bekentük. Tegyünk rá egy benedvesített konyharuhát, és takarjuk le, hogy ne száradjon ki a tészta.
A dióféléket, a cukrot és a fahéjat összekeverjük. A dióféleség egyharmadát rátesszük az első réteg tésztára a sütőformában és rakjunk rá egy újabb réteget, ezt ismételjük, míg az összes dióféle rákerült a tésztarétegekre, majd a végén tegyük rá a tetejére az utolsó réteg leveles tésztát. A kilógó végeket hajtsuk be.
A baklavát egy éles késsel vágjuk fel átlósan, és ügyeljünk arra, hogy minden rétegen áthatoljon a késünk. Végül előmelegített sütőben 25-30 perc alatt süssük aranybarnára.
Amíg sül, addig megcsináljuk a szirupot. A vizet és a cukrot egy lábosban közepes lángon elkeverjük addig, míg a cukor teljesen feloldódik, majd egy pillanatra összeforraljuk. Beletesszük a citromlevet és a mézet, valamint a fahéjrudakat is, majd levesszük a lángot és a szirupot 10 percig tovább főzzük. A tűzhelyről levéve, kivesszük belőle a fahéjrudakat és hagyjuk kihűlni.
Ha kisült a baklava, kivesszük a sütőből, és azonnal leöntjük a sziruppal. Hagyjuk hűlni addig, míg a tészta a szirupot teljesen beszívja. A baklava íze a legjobban 1-2 nap után bontakozik ki, érdemes kivárni!
Megjegyzés
A baklava a balkáni és a közel-keleti részeken közkedvelt édesség. Különösen szívesen találják ünnepek alkalmával.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.