A karalábékat meghámozzuk, a zsengébb leveleit félretesszük. Ezután a karalábékat kivájjuk, olyan vékonyra hagyva a falait, amennyire csak tudjuk.
A töltelékhez a rizst kétszeres mennyiségű vízben félig megpároljuk.
A megtisztított vöröshagymát és fokhagymát apróra vágjuk, és egy pici olajon megfonnyasztjuk.
Jól összedolgozzuk a darált húst, a rizst, a fonnyasztott hagymát és a tojást, majd ízlés szerint sót és borsot adunk hozzá.
Alaposan összekeverjük, majd megtöltjük vele a kivájt karalábékat. A maradékból gombócokat formázunk.
Egy lábosba szórjuk a kivájt karalábéforgácsokat, és a vastag ereitől megszabadított, fellaskázott leveleket is beletesszük.
Ráültetjük a tetejére a töltött karalábékat és a húsgombócokat. Annyi vízzel öntjük fel, amennyi éppen ellepi. Sót és egy kis ételízesítőt teszünk bele, majd lassú tűzön addig főzzük, amíg a karalábé megpuhul.
Ha már puha a karalábé, kiszedjük a lábasból a gombócokkal együtt. Botmixerrel összezúzzuk a lábasban maradt karalábéforgácsokat és laskázott leveleket.
A tejfölt csomómentesre keverjük a liszttel, majd ezzel behabarjuk a lábas tartalmát, hogy az mártás állagú legyen.
Ízlés szerint cukrot és mustárt keverünk bele, majd beleszórjuk az összeaprított petrezselymet.
Visszarakjuk a karalábékat és a gombócokat, egyet forralunk rajta, és tálaljuk.
Megjegyzés
Nagyon sok töltött karalábé receptet tanulmányoztam, mivel nem sűrűn főztem ilyet, ez valahogy kimaradt a repertoárból. Ekkor hívtam fel telefonon kedves ismerősömet, Joli nénit, aki híresen jó szakács, és nem mellesleg egyik specialitása a töltött karalábé. Hát mit mondjak! Nem bántam meg! Isteni lett! Kóstoljátok meg, próbáljátok ki bátran!
A receptet és a fotót Endrodierika küldte. Köszönjük!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.