A csirkelábakat forrásban lévő vízbe tesszük, majd 2 percig főzzük. Ezt a műveletet hívjuk forrázásnak. Ha ezzel elkészültünk, hideg víz alatt hirtelen lehűtjük.
Egy élesebb késsel a csirkelábakról eltávolítjuk a körmöt. Ha esetleg belefutunk néhány bördarabkába, tollmaradékba, esetleg szarusabb részbe, azokat is érdemes leszedni.
Szalonnás pörköltalapot készítünk lecsósan. Ahogy a szalonna elkezd barnulni az olajon, hozzáadjuk a hagymát. Sózzuk, borsozzuk, majd hozzáadjuk a köményt is. Mikor megpirult a hagyma, beledobjuk a paprikát és a paradicsomot is. Amikor a paradicsom kezd szétfőni, hozzáöntünk egy pici vizet, majd mehet bele a füstölt, a csípős és a pirospaprika is.
15 perc után hozzáadjuk a csirkelábat, illetve egy kevés vizet, hogy le ne kapjon a pörkölt. Akkor jó, ha a lábakat pont ellepi a szaft. Ezután 1 órán keresztül főzzük időnként kavargatva.
A nokedlihez feltesszük a sós vizet forrni, majd felütünk három tojást, amit sóval, tejjel és liszttel összekeverünk. A nokedlitészta telejes kikeverését csak akkor fejezzük be, ha már szaggatni készülünk a forrásban lévő vízbe. Amint felforrt újra víz, a galuska el is készült. Fontos, hogy hideg vízbe szedjük át a galuskát, majd átszürve, egy kevés olajjal összekeverjük felhasználásig. Ellenkező esetbe össze fog ragadni az egész.
Mindeközben ha úgy látjuk, hogy a hús elkezd lefordulni a csontról, hozzáadjuk a fokhagymát, néhányat keverünk rajta, majd 6-8 perc alatt készre főzzük a pörköltet.
Négy darab tojást felverünk, majd egy serpenyőben felforrósított olajon a nokedlit elkezdjük pirítgatni. Ahogy felmelegedett az egész, hozzáadjuk a felvert tojást, majd óvatosan elkeverjük. Nagyjából 1 perc után elzárjuk a gázt, és egy tálba öntjük a tojásos nokedlinket. Kiváló köret lesz a csirkeláb pörkölt mellé.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.