A fasírthoz a tojásokat villával lazán felverjük, hozzáadjuk a zabpelyhet és hagyjuk állni, amíg elkészítjük a fasírtalapot. A vöröshagymát apró kockákra vágjuk, és megdinszteljük kevés olajon.
A darált húst egy tálba tesszük, rászórjuk a fűszereket, a zúzott fokhagymát, a dinsztelt hagymát és végül hozzáadjuk a tojásba áztatott zabpelyhet. Nagyon alaposan összegyúrjuk.
A masszából ízlés szerint apró golyókat formázunk vagy tetszés szerinti húspogácsákat. Forró olajban aranybarnára sütjük vagy sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, meglocsoljuk egy kevés olajjal, és sütőben készre sütjük.
A borsófőzelék elkészítéséhez a borsót roppanósra főzzük sós vízben, közben elkészítjük a rántást.
Ehhez az olajon aranybarnára pirítjuk a rizslisztet a zúzott fokhagymával és karamellizálunk rajta egy kevés cukrot.
A megfőtt borsót leszűrjük, a vizet felfogjuk. A borsót a rántáshoz adjuk, felöntjük a tejszínnel és folyamatos kevergetés mellett annyi főzővizet adunk hozzá, hogy elérjük a kívánt állagot. A főzeléket további 2-3 percig forraljuk, majd a fasírttal tálaljuk.
A hagyományos fasírt általában vízbe áztatott, kissé szikkadt kenyérrel, zsemlével készül. A gluténmentes fasírtot is készíthetjük hasonló módon, természetesen gluténmentes péksüteménnyel. De választhatunk egyéb alternatívát a kenyér helyett, pl. burgonyapelyhet vagy zabpelyhet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.