A tésztához a vajat, a vizet, a cukrot és a sót egy lábasban forrásig hevítjük, majd közepes lángon belekeverjük a lisztet. Még egy percig keverjük (reszteljük), majd levesszük a tűzről, és egyesével belekeverjük a tojásokat.
A masszát sima csöves habzsákba kanalazzuk, majd sütőpapírral bélelt tepsire fél diónyi halmokat nyomunk belőle, majd megspricceljük vízzel a halmocskákat (legalább 70 db-nak kell lennie a 30 cm-es magasságú torony felépítéséhez).
200 fokra előmelegített sütőben 8 percig sütjük, addig, amíg szépen feljönnek a fánkocskák, majd a sütő hőmérsékletét 170 fokra csökkentjük, és további 5 percig szikkasztjuk őket (a sütőből kivéve, így nem fognak összeesni).
A krémhez botmixerrel pürésítjük a málnát, majd hozzákeverjük a cukrot, a kemény habbá vert tejszínt, végül a 2 dl vízben megduzzasztott, majd mikróban megmelegített zselatint. Néhány percig dermedni hagyjuk, majd sima csöves habzsákba töltjük.
A kisült, kihűlt fánkok alját egy fakanál nyelével kilyukasztjuk és a nyomózsákból megtöltjük őket a krémmel.
Az összeillesztéshez az első 30 dkg cukrot egy vastag falú edényben aranybarnára olvasztjuk, és karamellt készítünk belőle.
A tortatálra elkezdjük felépíteni a tornyot. Az alsó sorban elhelyezzük a 28 cm–es tortakarikát sablonként használva az első 15-18 db fánkhoz. A többi fánk alját a karamellbe mártjuk, majd kúp formában az alap körül egymásra rétegezzük.
A fánkok közé elhelyezzük a díszítésre szánt málnaszemeket és az esetlegesen megmaradt krémet.Megolvasztjuk a maradék cukrot. Megvárjuk, amíg egy kicsit kihűl, majd villával elkezdünk belőle szálakat húzni, és a kúp köré tekerni őket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.