A Jókai bableveshez a száraz babot a főzést megelőző este beáztatjuk.
A füstölt tarját egyben, fedő alatt feltesszük főni annyi vízben, hogy jól ellepje. Nem sózzuk meg, mert a füstölt hús sós. Amikor már belemegy a villa, beletesszük a beáztatott babot, a babérlevelet, a tisztított, feldarabolt sárgarépát, zellert, karalábét, petrezselymet és a karikára vágott kolbászt. Lassú tűzön fedővel lefedve főzzük.
Közben elkészítjük a csipetkét. A lisztet összegyúrjuk a tojással, sóval. Amikor a bab már majdnem puha (addig megfőnek a zöldségek és a kolbász is), lisztezett tálcára csipegetjük a tésztát, majd együtt főzzük tovább.
Amikor már minden puhára főtt a bablevesben, a húst kivesszük. A zsíron félig megpirítjuk az apróra vágott hagymát, hozzászórjuk a lisztet, majd a zúzott fokhagymát, és együtt készre pirítjuk.
Az elkészült rántást levesszük a tűzről, hozzákeverjük a pirospaprikát, felengedjük hideg vízzel és a leveshez öntjük. A tejfölt felhígítjuk a levessel, majd azt is a leveshez öntjük. Ekkor állítjuk be a leves sűrűségét: annyi vizet öntünk még hozzá, hogy az jó állaga legyen, ne túl híg, de ne is túl sűrű. Ha kell, megsózzuk és jól összeforraljuk.
A füstölt tarját a leves mellett vagy után tormával, mustárral fogyaszthatjuk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.