A zsemlemorzsa pirításával kezdjük, hogy a készre főtt gombócokat, a főzővízből kiszedve, rögtön beleforgassuk. Az olajat felhevítjük, majd hozzáadjuk a zsemlemorzsát, és állandó kevergetés mellett szép aranybarnára pirítjuk. (Kisebb lángon pirítsuk, és kevergessük, mert a zsemlemorzsa könnyen megég.)
A darált mákkal csak annyi a dolgunk, hogy összekeverjük a porcukorral.
A krumplit megpucoljuk, majd kisebb kockákra felvágjuk, és enyhén sós vízben puhára főzzük. Ezután leszűrjük, krumplinyomón átnyomjuk (vagy villával alaposan összenyomjuk), és hagyjuk kihűlni. (Mindenképpen hagyjuk kihűlni, mert ha meleg a krumpli, akkor nagyon sok lisztet felvesz, a tészta lágy lesz, és nehéz lesz vele dolgozni.)
Amikor a krumpli kihűlt, hozzáadjuk a lisztet, egy mokkáskanál sót és az egész tojást, majd gyors mozdulatokkal összegyúrjuk a tésztát. (A lisztet ne egyszerre adjuk hozzá, mert lehet, hogy kevesebb is elég, de ha szükséges, akkor többet is tehetünk hozzá. Egy könnyen nyújtható tésztát kell hogy kapjunk.) Ezután lisztezett felületen vékonyra nyújtjuk a tésztát, majd felvágjuk akkora kockákra, hogy a szilvát könnyedén bele tudjuk majd csomagolni.
Ezután a tészta közepére ráhelyezzük a kimagozott szilvát, majd gombóccá formázzuk. Egy nagyobb edénybe bőséges mennyiségű vizet forralunk, majd óvatosan belehelyezzük a gombócokat. Megvárjuk, míg feljönnek a forrásban lévő víz tetejére, majd 5-6 percig főzzük még. (Közben fakanállal óvatosan keverjük meg, nehogy leragadjanak az edény aljára.)
A készre főtt gombócokat szűrőkanállal kiszedjük, alaposan lecsepegtetjük, majd óvatosan beleforgatjuk az előzőleg megpirított zsemlemorzsába vagy a darált mákba, és tálalásig melegen tartjuk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.