A barna lap hozzávalóit összedolgozzuk, majd egy gázsütő méretű tepsi hátoldalán 2 lapba kinyújtva megsütjük. Ha megsültek, félretesszük.
Ezután elkészítjük a piskótát. A tojásokat szétválasztjuk, a fehérjékből habot verünk, hozzáadjuk a cukrot, keményre verjük, majd a tojások sárgáját egyenként hozzáadva verjük tovább.
Végül a szódabikarbónával elkevert lisztet több részletben, óvatosan a tojásos habba forgatjuk. Egy nagy méretű tepsit kibélelünk sütőpapírral, és 190-200 fokos sütőben kb. 30 perc alatt megsütjük.
Amíg sül, elkészítjük a krémet. A tejből (vagy tejfölből) és a lisztből sűrű habarást készítünk (elkeverjük a tejben a lisztet és sűrűre főzzük). Kihűtjük. A vajat és a cukrokat habosra keverjük, majd a kihűlt habaráshoz keverjük. Ízesítjük az őrölt narancshéjjal.
Az egyik barna lapot egy tálcára fektetjük (meglocsolhatjuk rummal vagy likőrrel), rákenjük a krém felét, majd erre fektetjük a kisült, kihűtött piskótalapot, és rákenjük a krém másik felét, végül betakarjuk a második barna lappal.
Elkészítjük a csokimázat: a kakaót és a cukrot elkeverjük annyi vízzel, hogy melegítés közben folyékony legyen. Sűrűre főzzük, majd a tűzről levéve hozzáadjuk a vajat, simára keverjük, forrón a süti tetejére öntjük, és egyenletesen eloszlatjuk rajta. Tálalásig hűvös helyre tesszük.
Megjegyzés
Egy régi családi receptet szeretnék a figyelmetekbe ajánlani. Mutatós, finom, nem túl édes, igazi vendégváró sütemény. Célszerű 1 nappal fogyasztás előtt elkészíteni, hogy megpuhuljanak a lapok és megkössön a csoki a tetején. Készítsétek el Ti is! Jó sütögetést! Én minden lapot meglocsoltam egy kevés narancslikőrrel (használhatunk rumot is), ami nem kötelező, de emel az ízélményen, az biztos!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.