Összegyúrjuk a tészta összeteveőit, majd 6-8 mm vastagságúra nyújtjuk.
A tészta nyújtásával egy időben, egy edényben a tűzhelyre tesszük a zsírt olvasztásra, amikor megolvadt, beletesszük a pirospaprikát és elkeverjük, nagyon vigyázva arra, hogy a paprika ne égjen meg.
A kinyújtott tésztára rákenjük a paprikás zsírt, lehetőleg egyenletesen terítjük szét a folyékony zsírt. A paprikás zsírra rászórjuk a kristálycukrot.
A külső széleinél kétféleképpen járunk el: az ún. belső felét egészen a széléig kenhetjük, mert így lesz igazán finom a csiga közepe. Az ún. külső felénél többet hagyunk el, mert sütés közben a hőtől a zsír kiolvad és kifolyik a csigából a tepsi aljára.
Amikor ezt a műveletet elvégeztük, akkor a tésztát feltekerjük.
A feltekert tésztát ca. kettő ujjnyi vastagságúra vágjuk fel, majd ezt kővetően az alsó oldalát belemártjuk a zsemlemorzsába és a tepsibe tesszük úgy, hogy a kelésnek még legyen hely.
Amikor a tepsi tele lett, akkor a ismét előkerül az olvasztott paprikás zsír és kevéske mennyiséggel a tetejét meglocsoljuk, majd némi kristálycukrot szórunk a tetejére. Ettől a csiga a sütés következtében szép aranysárga és ropogós lesz.
Előmelegített sütőben 170-175 °C-on, körül-belül 25-30 perc alatt készre sütjük.
Megjegyzés
A tésztát minden esetben a tőlem távol lévő szélén kezdem, és magam felé tekerem, de nem csak egyszerűen, hanem mindig alányúlok és meghúzom kifelé egy kicsit és közben tekerem, így érem el azt, hogy a csiga szorosan tekeredik fel. Ennek ott van jelentősége, hogy a zsír olvad és kifolyhat a tésztából, ha nem kellően szoros. Addig tekerem, hogy a külső széle mindig alulra kerüljön. A fogyasztáshoz mindenkinek jó étvágyat kívánok.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.