A friss spenótleveleket forró vízbe tesszük, pár percig főzzük, majd leszűrjük és hagyjuk kihűlni. A felesleges vizet kipréseljük belőle, majd egy aprítógépben picit összeaprítjuk.
A gyúródeszkára kiöntjük a lisztet, majd a közepére egy krátert formázunk az ujjunkkal. Ebbe beletörjük a tojásokat, hozzáadjuk a főtt, leszűrt spenótleveleket és az őrölt szerecsendiót, majd villával vagy az ujjunkkal kezdjük el összedolgozni. Amikor a masszát már nehéz a villával továbbkeverni, de főleg, amikor már nem ragad hozzá a tenyerünkhöz, elkezdjük a gyúródeszkán gyúrni, addig, amíg kellően sima és rugalmas tésztát kapunk. Fontos, hogy ne erősen, szinte szakadásig gyúrjuk a tésztát, sokkal inkább lendületes, ugyanakkor kíméletes, laza, lágy mozdulatokkal segítsük a liszt és víz átalakulását. Pihentessük a kész tésztát egy jól záródó ételzacskóban legalább 30 pecig, ha 1-2 óráig is sikerül, annál jobb.
A töltelékhez a spenótót és a mortadellát az aprítóban összedolgozzuk, majd egy tálba öntjük. Hozzákeverjük a ricottát, a parmezánt, a tojást, a sót, a borsot és a szerencsendiót. Amíg a tésztát pihentetjük, a tölteléket hűtőbe tesszük.
A tésztát sodrófával vagy a tekerős masinával 1,5 cm vékonyra kinyújtjuk, 6-7 cm széles négyzeteket formázunk belőle, beletesszük a tölteléket, háromszögbe hajtjuk, majd a két hosszanti szélét magunk felé összecsípjük. A tésztát lobogó, forró vízben kifőzzük.
Eközben a vajat a zsályalevelekkel együtt egy serpenyőben megolvasztjuk, sózhatjuk-borsozhatjuk, és amikor már aranyszínűvé kezd válni, levesszük a tűzről. Beleforgatjuk a töltött tésztánkat, tálaláskor pedig reszelt parmezánt szórunk a tetejére.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.