A tésztához az összes összetevőt mérjük kimérjük nagy keverőtálba és jó alaposan összegyúrjuk
Ha elkészült, lisztezett munkafelületen hengert formázunk a tésztából, folpackba csomagoljuk, majd 30 percre hűtőbe tesszük. Ha kihűlt, négy egyenlő részre osztjuk. (Mindig csak annyi tésztát vegyünk elő a hűtőből, amennyivel éppen dolgozunk – ez nagyon fontos, mert hideg tésztával sokkal könnyebb dolgozni!)
Az első darab tésztát kivesszük a hűtőből, majd kinyújtjuk akkorára, hogy a 20x25 cm-es tepsinket teljesen ki tudjuk vele bélelni. (Ne ijedjünk meg, ha nagyon vékony, a sütőben meg fog emelkedni és vastagabb lesz a végeredmény).
A tölteléknek szánt lekvárt 3 egyenlő részre osztjuk, és egy adagot rákenünk a tésztára.
Egy tálban összekeverjük a darált diót, a kristálycukrot, fahéjat, és a citromhéjat. Ezt a diós keveréket is 3 egyenlő részre, osztjuk és a harmadával megszórjuk baracklekváros réteget.
Ezután kivesszük a hűtőből a második darab tésztát, ezt már igyekezzünk csak akkora méretűre nyújtani amekkora a tepsink és fedjük be vele az előző rétegeket. Így haladunk sorba a további réteg tésztákkal és töltelékekkel.
A legutolsó, záró réteg kinyújtott tészta lesz. Ezt villával megszurkáljuk, hogy a gőz könnyebben távozhasson. Konyhai hőmérsékleten egy órát pihentetjük.
Ezután a süteményt a 185 fokra előmelegített sütőbe és kb. 50 perc alatt készre sütjük. Hagyjuk teljesen kihűlni, majd hideg helyen, legalább egy éjszakát dermedni.
A süteményt, mielőtt bevonjuk csokoládéval, kifordítjuk a tepsiből úgy, hogy az eddigi alja kerüljön most felülre – ez a felület sokkal simább, egyenletesebb, így szebben tudjuk majd bevonni.
A csokoládét vízgőz felett felolvasztjuk, majd egy cukrászspakli, vagy szélesebb élű kés segítségével kenjük elkenjük a sütemény tetején.
Hűvös helyen hagyjuk teljesen kihűlni, hogy a bevonat is teljesen megdermedjen. Forróvizes késsel szeleteljük, hogy a bevonat ne repedjen meg.
Megjegyzés
Ha rutinosabbak vagyunk díszíthetjük további kevés olvasztott fehércsokoládéval: a 3 dkg fehércsokoládét egy egyszer használatos habzsákba töljük, aminek a sarkán egy nagyon apró lyukat ejtünk – ezen keresztül csurgatva húzunk 3-4 centis távolságokban, bátor mozdulattal egy-egy csíkot az étcsokoládés rétegen, majd egy fogpiszkálóval a csíkozásra merőlegesen karcolásokat húzunk – így alakul ki a mintázat.
Recept és foodstyling: Filep Kata
Fotót: Tóth András
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.